Seznam kategorií

Výrobci

TT - 4-světelné návěstidlo vzor Světofor - CCCP, stavebnice (lept Hekttor)

TT 2-světelné návěstidlo vzor Světofor - CCCP, stavebnice Zobrazit v plné velikosti

Stavebnice 4-světelného návěstidla vzor Světofor - CCCP z leptaného plechu v měřítku TT.

Vhodné LED diody naleznete v příslušenství.

Více informací

HKT_12068

Dostupnost: Skladem.

53,00 Kč

Produkt Od (mn.) Sleva
TT - 4-světelné návěstidlo vzor Světofor - CCCP, stavebnice (lept Hekttor) 20 -5%

Předloha:
  Počátkem 50. let, v souvislosti s blížícím se zaváděním rychlostní návěstní soustavy, došlo k nákupu většího množství světelných návěstidel z tehdejšího SSSR. Ne, že by byla v té době u ČSD světelná návěstidla neznámá, už dříve se u nás používala např. světelná návěstidla dodnes známé firmy Ericsson. Nicméně tento počin nastartoval nástup svět. návěstidel na našich tratích v masivním měřítku. Výrobu návěstidel vzoru "Světofor" u nás v druhé polovině 50. let převzal licenčně podnik ESP Praha, který nejdříve vyráběl návěstidla v podstatě identická, aby nakonec přišel s vlastní variantou téhož. Tato se na pohled nejvýrazněji odlišovala užším štítem návěstidla.
  Návěstidlo bylo řešeno jako segmentové - kombinací dvou sestav štítů - dvou- a třísvětelného - se dala sestavit návěstidla o 2- až 5 světlech.
 Model:

   Naše stavebnice představuje právě původní provedení "CCCP". Byla vyvinuta na míru té naší jediné správné velikosti ve spolupráci s naším zákazníkem. Také byla přizpůsobena k použití konkrétních LED diod KINGBRIGHT  L-2060, které jsou vcelku dobře k dostání. LED nejsou součástí stavebnice, lze je nalézt např. v záložce příslušenství.

Stavebnice je vyrobena ze standartního 0,3 mm mosazného plechu, což modelu dává větší tuhost a odolnost. Přesto jsme se snažili o maximální detailnost stavebničky.

   Zde se můžete podívat na stavební návod.

Novinky

» Momentálně nejsou žádné novinky

Napište nám

Naše zákaznická linka je k dispozici od 10:00 do 18:00

Telefon:+420 777 676 575

Kontakt na naši zákaznickou linku