Seznam kategorií

Výrobci

TT - T211 - leptaná stavebnice motorové lokomotivy (lept Hekttor)

TT T211 - stavebnice motorové lokomotivy Zobrazit v plné velikosti

Stavebnice lokomotivy T211, znamé též jako Prasátko, z leptaného plechu v modelovém měřítku TT -od firmy Hekttor.

Více informací

HKT_12048

Dostupnost: Skladem.

330,00 Kč

Produkt Od (mn.) Sleva
TT - T211 - leptaná stavebnice motorové lokomotivy (lept Hekttor) 10 -5%

Ke stavebnici lze zakoupit též stavebnici pojezdu z naší nabídky. Pokud se rozhodnete stavebnici na tento pojezd osadit, je třeba nosník karoserie ze stavebnice pojezdu vestavět do karoserie!

Proto je vhodné si pořídit obě stavebnice najednou a přečíst si nejprve návod k pojezdu. Pojezd vznikal později, proto tato skutečnost není ve starší verzi návodu ke stavbě karoserie zmíněna!


Předloha
 Plánované ukončení parního provozu na našich drahách si vyžádalo nové konstrukce lokomotiv nejen pro traťovou službu, ale také pro posun a stejně tak pro průmysl. Byla snaha o to, vyvinout hospodárnou, a proto malou lokomotivu, za použití už existujícího motoru. Tím se stal automobilový motor Tatra 111 A, osvědčený z nákladních aut stejného označení.  
 Lokomotiva byla vyráběna ve variantě s mechanickým a hydrodynamickým přenosem výkonu. Dodnes slouží na výkonech u soukromých subjektů, nebo u TSS či EŽ.
   Model
 Právě první varianta se také stala předlohou pro náš model. Stavebnička, vyleptaná do 0,3 mm plechu, obsahuje díly ke stavbě skříně a bočnic rámu - spodku lokomotivy. Jeden ze způsobů motorizace je uveden zde.

Stavebnice neobsahuje pojezd ani obtisky.

Novinky

» Momentálně nejsou žádné novinky

Napište nám

Naše zákaznická linka je k dispozici od 10:00 do 18:00

Telefon:+420 777 676 575

Kontakt na naši zákaznickou linku