Seznam kategorií

Výrobci

H0 - Výkolejka (lept Hekttor)

H0 Výkolejka Zobrazit v plné velikosti

Výkolejka v měřítku H0 - nesestavená stavebnice z leptaného plechu.

Toto zařízení má za úkol zabránit případnému ujetí  vozů na trať tím, že je vykolejí do prostoru mimo trať. Doporučeno pro CODE100 kolejivo.

Více informací

HKT_87005

Dostupnost: Skladem.

85,00 Kč

Produkt Od (mn.) Sleva
H0 - Výkolejka (lept Hekttor) 20 -5%

Výkolejky v sadě 6 ks, tři levé a tři pravé, jsou vyleptány do 0,3 mm mosazného plechu a jsou k nim dodávány hlavy odlévané z PUR. Stavebnice umožňuje postavit je plně funkční. Vzhledem k většímu množství používaných kolejových profilů nemůžeme zcela zaručit, že budou bez úprav použitelné na každý profil, jemné ladění funkčnosti tedy zůstává na modeláři. V každém případě budeme rádi, když se nám v tomto ohledu ozvete se svými zkušenostmi na různých typech H0 -profilů, a pomůžete tak případnému doladění stavebničky.


Ze zkušeností zákazníků - třeba to někomu pomůže při stavbě :

Obdrženo od modeláře Václava V. : Samostatná montáž je celkem jednoduchá. Nicméně těleso výkolejky je docela mohutné. Skoro bych řekl, že až moc mohutné pro velikost H0. Navíc po namontování jsou trochu problémy s tím, že dvojkolí se o výkolejku zadrhne než aby vyskočilo a některé lokomotivy mají trochu problém kolem výkolejky projet. Např. zamračená od MTB, 534.1 od Roca. Taktéž jsem vypozoroval, že výkolejka je určena spíše pro kolejivo typu CODE 100. U menšího kolejiva pak vzniká mezera mezi výkolejkou a kolejnicí, což oproti reálu nemá být. Já mám naštěstí CODE 83, takže ta mezera není tak markantní, ale odlitky výkolejek budu muset oddělat a obrousit. Možná by bylo dobré uvést do návodu, že je to určeno pro kolejivo CODE 100 a pro realističtější vzhled bych doporučil odbrousit celý spodek výkolejky a nechat tam pouze tu část, který má samostatné dvojkolí vykolejit.

Novinky

» Momentálně nejsou žádné novinky

Napište nám

Naše zákaznická linka je k dispozici od 10:00 do 18:00

Telefon:+420 777 676 575

Kontakt na naši zákaznickou linku